19 Aralık 2013 Perşembe

Regl Olan Kadını Anla(ma) Kılavuzu!

Bu yazı erkeklere..

Gerçekten, erkek olan arkadaşım, anlayamayacağın bir dünyanın kapılarını sana aralamak üzereyim hazır mısın?

Kadınlar ergenlik dönemlerinde-buna blue çağıda denir- regl olurlar. İçeride neler olur detaya giremeyeceğim, bir zahmet sen bak bir kaç siteye, miteye, fizyolojiyi anlayıver..

Gelelim kadın kısmı regl olduğu zaman neler olduğuna..

Bir kere ilk durum şudur, kadınlar regliden hemen önce ve ya regl esnasında ve ya sonunda pskolojik olarak çok sıkılırlar, sinirlenirler, duygusal olurlar efendim bir tarafı kızgın demir bir tarafı baklava börek olur. Böyle daha kolay ağlar, daha çabuk alevlenir, her şey batar. Batar hayatın her yanı.. Efendim yavru köpek görse hemen sevmeye koyulur, savaş haberleri onu hemen etkiler, bir minik çocuğun gülümsemesine takılır vs. Ağlar, meyillidir, eğilimlidir..

Onun dışında hayat batar, insanlar batar, kocası-sevgilisi-babası-abisi, anası dadısı batar kadına vallahi, yaşadım ben bunu bilirim!

Arcan her zaman yaptığı gibi eve girer girmez koşa koşa salona geçip tv açıyorsa batar, sigara külü bir yere gelse batar, sana en ufak ters bir şey söylese batar, yani bu duygu sürekli bir hassasiyet duygusudur. Çabuk kırılır, kavga eder, birinin boğazına yapışır..

Hatta şöyle bir şey duymuştum, kadın eğer bir suç işlemişse onu regl döneminde yapmışsa cezai indirimden faydalanırmış, ne kadar doğru bilmem, ama kork bu durumdan!

İkinci olarak bu dönem gerçekten yemeğin zirve yaptığı dönemdir. Rüyalarda görülen dönerler mi dersin, sabah kahvaltı ederken öğlen yiyeceğin kebap mı dersin, efendim çayın yanına ne yesek halleri mi. Bu dönem hayalin geniş olduğu ve hammm yapmanın en doğal olduğu zamandır. Ki bu kendini özellikle tatlıda gösterir. Ben çok bilirim Nutella kavanozunun dibini gördüğümü.. Sürekli çikolata, hayat çikolata, yaşasın çikolata halidir regl dönemi..


Bir kadının en özgür dönemidir.
Bir kadının hormonlarının tavanı, hormon tavası yaptığı dönemdir.

Son olarak da bunun ağrı, sancı bölümü vardır ki sorma gitsin.. Bazı kadınlar bunu aşırı ölçülerde yaşarlar. Bu karın ve bel bölgesinde ciddi ağrılara sebep olur ki ben ilacı gelene kadar yerde kıvranan birini tanımıştım. Şanslıysanız küçük ağrılarla geçirirsiniz bu dönemi..

Efendim velhasıl kelam,
Bu dönemde bu kadın kısmına n'apmalıdır?

Bence karınıza-sevgilinize şu aşağıdakileri yapsanız o kadın o hormonları kanat yapar melek olur gider..

1. Sıcak su torbası-Battaniye: Bu ikiliyi özellikle kış aylarındaki reglide kullanmayan kadın var mıdır? Sevgiline hemen en şirininden bir sıcak su torbası alıver. Öyle lök gibi lastik lastik kokan metal mavi-kırmızı renkte olanından değil, artık çok şirinleri satılıyor, kendinden battaniyeli, mor mavi şahane güzelleri var. Bir de yumuşak battaniye, polarlı, koy arkasına yastık..Oh...
2. İlk aşamayı yaptıktan sonra mutlaka karın bölgesine dokun. Okşa, ciddiyim okşanmak süper iyi geliyor. Hele ki bunu sevgilin yapıyorsa....

3. Yemeğini- içmesini- kumandasını-bilgisayarını önüne ver. Allah aşkına kaldırma kadını, azıcık dinlensin n'olur..

Şimdi bunlar temel aktiviteler.. Bunları yapıyorum diyorsan benim hayalimdeki şu mesela..

Şarap.. Of nasıl romantik ve bir o kadar da güzel bir içkidir. Bir kadeh kırmızı şarap koy eşine, hafif bir müzik aç ve bir kaç mum.. Bak o kadın panterden kediye nasıl dönüyor, izle...

Tamam bu şaraplı, müzikli akşamın sana bir faydası olmayacak belki ama inan şahane işe yarayacak..

Ya da, ona harika en sevdiği tatlılardan oluşan bir karışım hazırlayabilirsin. Uğrayı ver bir tatlıcıya, al bir kaç şey.. Bak nasıl mutlu..

Ya da kan yapan yemekler, kırmızı et, kuru üzüm-kuru dut gibi kuruyemişler, ona sun bunları...
Ve resimdeki gibi harika bir film gecesi..

Valla bunları yaptın mı, bitti o iş..
İnce ol be adam, hep söylüyorum, ince ol.. Zarif ol, güzel ol..

Küçük bir kan kaybı gibi gözükse de, bir çok ilişkide en adrenalinli zamanlar bu vakitlerde oluyor. Kadını alttan al azıcık. Geçecek vallahi bitecek.. :)

Not: Resimler Tchibo, http://www.yasamstil.com/

2 yorum:

  1. e bunu tüm türk aleminin okuması gerek :) arcan okuyor mu bakayım bu blogu?

    YanıtlaSil
  2. O bir iki okudu vazgeçti sanırım.. o halde evde bunu okuyayım yüksek sesle.. Doğru fikir..:)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...